Background

Nový projekt


Milí podporovatelia, ak vaše ochotné  a štedré srdce hovorí ÁNO, ak dokážete oddeliť zo svojho príjmu nejakú čiastku aj pre „našu školu“ v Maretadu, tak neváhajte a podporte tieto projekty . Návod, ako to urobiť, nájdete v rolete PODPORUJEME → AKO PODPOROVAŤ .

Výstavba dievčenského internátu

Riaditeľ Yedidiass, nami podporovanej školy v Tanzánii,  viackrát naznačil, že dievčatá by potrebovali internát v blízkosti školy. Bývajú na privátoch rôznej úrovne (pozri foto) v dedine Maretadu, ktorá je od školy vzdialená na 20 minút svižnej chôdze. Medzi školou a dedinou je neobývané územie. V dedine nie je elektrina. Žiaci chodia do školy aj na večerné vyučovanie. Ide vlastne o samostatnú prípravu v jednej učebni so žiarovkou. Do svojich privátov sa vracajú za tmy. Je to pre ne nebezpečná cesta a boja sa. Riaditeľ Paulo hovorí, že mnohí rodičia podmieňujú štúdium na škole existenciou internátu. Má už  projekt a po úspešnom ukončení stavby laboratória sa púšťa do stavby internátu. S veľkou vierou, že Boh ho ani v tomto neopustí, že mu dá patričnú múdrosť a veľa pomocných rúk, aby dielo úspešne vykonal. My mu môžeme pomáhať hlavne modlitbami a finančne.

Variabilný symbol pre podporu stavby internátu je 2620

FRUIT program

Milí priatelia, pri mojej návšteve v Maretadu som mohol spoznať a aj ochutnať stravu, ktorá je počas obeda v škole študentom podávaná. Je to  každý deň to isté -  tzv. UGALI - uvarená kukuričná kaša a prílohou je fazuľa - žiadne mäso, žiadne ovocie, žiadna iná zelenina. Z uvedeného dôvodu sme od mája rozbehli jeden malý program s názvom FRUIT program. Spočíva v tom, že na spestrenie stravy sme sa zaviazali všetkým študentom (podporovaným a aj nepodporovaným) hradiť jeden banán týždenne. Mesačne to vychádza cca 30 €r (1 banán tam stojí 200,- TZS t.j. 7,5 centa x 100 študentov x 4 týždne). Ak by mal niekto srdce pre takýto druh podpory môže sa do tohoto programu zapojiť. Prvé peniaze na mesiac máj som riaditeľovi nechal priamo pri svojej návšteve v škole a už nám poslal prvé fotografie z vydávania obedov aj s banánmi. Veľmi sa tomu tešíme a dúfame, že študentov a učiteľov aj takouto maličkosťou potešíme. Leo

Variabilný symbol pre podporu Fruit programu 2700.

Vďaka za vašu ochotu, doterajšiu a aj budúcu podporu. My vás o priebehu stavby a aj iných udalostiach v Yedidiass budeme informovať.

Tím DA.