Background

Projekty: Realizované


Potravinová pomoc

Základnou a každodennou potravinou pre ľudí v provincií Maretadu je kukurica a fazuľa. Výnimočne sa na ich stole objaví mäso zo sliepky. Preto sme podporili nákup osiva a to kukurice a fazule, ktoré si svojpomocne vysejú a dopestujú. Tento spôsob je oveľa úspornejší ako kupovať na trhu dopestované potraviny.

Na priložených… Čítať daľej »


Dokončenie triedy a domu učiteľov

10.9.2015 Ukončili sme podporu výstavby budovy pre študentov a učiteľov. Rozhodujúce stavebné práce na budove sú ukončené a máme z toho veľkú radosť.
    Sme tiež veľmi vďačný za informáciu od Michala Džetkuliča, že v budove už strávil noc. Nie je tam ešte nábytok ale ten si vypožičali. Našou prioritou… Čítať daľej »


Vybavenie tried nábytkom

6.10.2015 Tento mesiac sme začali napĺňať ďalšiu kľúčovú prioritu pri podpore Yedidiass a tou je vybavenie tried ale aj budovy pre učiteľov a študentov
   (voláme ju dva v jednom) nábytkom. Na obrázkoch sú stoly a stoličky, ktoré boli doteraz zakúpené. Budeme radi ak sa zapojíte. Variabilný symbol
  … Čítať daľej »


Dokončenie triedy vedľa hlavnej budovy

30.8.2016

Po dokončení budovy pre žiakov a učiteľov sme začiatkom leta začali podporovať dokončenie triedy, ktorá bola dlhodobo nedostavaná a je situovaná hneď vedľa hlavnej budovy.
Tejto triede chýbali okná, dvere, podlaha, omietky zvonku aj zvnútra. Počas pár mesiacov našej podpory sa obraz budovy mení o čom svedčia aj fotky… Čítať daľej »