14.02 2020|

Včera nám Paulo Bura Hhoko, riaditeľ YSS, s veľkým nadšením oznámil, že MŠ Tanzánie úradným listom potvrdilo plnú registráciu školy. Paulo píše: „…it is something amazing to us and to you too. God is great. Mungu awabariki sana. Mungu ibariki Slovakia , Mungu ibariki  Tanzanie” (Nech vás Boh veľmi požehná! Nech Boh požehná Slovensko a Tanzániu). Naše srdcia sú tiež naplnené radosťou a vďačnosťou voči Pánu Bohu.

06.02 2020|

Ovocný program pokračuje aj v novom školskom roku! Študenti sa mimoriadne tešia aj  z hudobných nástrojov a aparatúry. Tú si kúpili aj vďaka našej podpore. Vďaka patrí všetkým vám, ktorí ste ochotní deliť sa s ostatnými.

06.02 2020|

Stále aktuálnou témou na Yss je studňa v areáli školy. Potrebujú ju viac vyhĺbiť, aby mali vodu aspoň 5 hodín denne. Vŕtanie im momentálne komplikuje aj dážď, pretože spätne splachuje zeminu. Vodu by okrem umývania mohli používať aj na polievanie zasadených ovocných stromov a zeleniny. To by bol veľký prínos pre školskú kuchyňu.

06.02 2020|

V Maretadu na YSS sa v januári začal nový školský rok. Škola má nového headmastra – učiteľa, ktorý sa stará o učiteľský zbor. Do školy nastúpili aj žiaci, ktorí prešli národnými skúškami. Niektorí sa po ich neúspešnom absolvovaní rozhodli štúdium zanechať. Podporovateľov týchto žiakov priebežne informujeme.

22.01 2019|

Dobrovoľníčka Lucka poslala video, v ktorom rozpráva a aj ukazuje, ako sa chopila jednej zmysluplnej veci v Maretadu. Všetci sa z jej nápadu a hlavne realizácie tešíme a projektu prajeme dlhú životnosť a bohaté rozvíjanie sa. Tím DA SK

Luckin projekt