04.01 2021|

CESTA DO TANZÁNIE

Člen nášho tímu, Laco, odletel 11.1.2021 do Tanzánie. Cestoval spolu s Michalom Klusom z Třinca, ktorý vedie projekt Děti Afriky CZ.  Podľa posledných správ sú už na mieste činu. V pláne majú navštíviť Haydom, Dongobesh a Maretadu, teda strediská, kde sú školy, ktoré podporujeme. Prosíme o modlitby, aby ich pobyt na všetkých miestach, ktoré navštívia, bol bezpečný. O ich pobyte vás budeme informovať.

02.12 2020|

AK BY

ste sa, milí naši podporovatelia, rozhodli podporiť nás jednorazovo (VS 3000) sumou aspoň 10€, tak si môžete vybrať niektorý hrnček alebo tašku.  O ponúkané darčeky požiadajte, prosím, e-mailom, v ktorom napíšte aj svoju adresu, aby sme vám to mohli poslať. Ďakujeme za vaše ochotné srdcia.

foto hrnčekov a tašiek

(viac…)

29.11 2020|

AFRICKÝ VEČER

Ďakujeme, že ste nás sledovali online. Pripojilo sa 33 odberateľov. Aj pre nás to bola nová skúsenosť, ale sme vďační Pánu Bohu, že sme to s Jeho pomocou zvládli. Na súťažnú otázku ako prvá správne odpovedala Tinka Knežová. Dúfame, že nám čoskoro dá vedieť, akú cenu si želá. Záznam online vysielaného Afrického večera si môžete pozrieť tu:

20.10 2020|

PROJEKT SIROTY

S radosťou a vďačnosťou voči Pánu Bohu sme prijali správu, že sa našla  prvá náhradná rodina, ktorá prijala dieťa z projektu SIROTY. V Tanzánii je to nový sociálno-spoločenský fenomén. Osirelé deti obyčajne končia v sirotinci alebo v nejakej rodine, ktorá sa nad nimi zľutuje. Veríme, že počet náhradných rodín bude vzrastať, aj keď pomalším tempom.

19.10 2020|

SPRÁVY Z TANZÁNIE

Martin Tango, riaditeľ školy Lea School v Dongobeshi, nás informoval, že v Tanzánii sa vyučuje bez akýchkoľvek obmedzení. Dokonca aj služby Božie môžu ľudia navštevovať v v normálnom režime. Vďaka Bohu za toto požehnanie! Modlime sa za to, aby aj v v ostatných krajinách na svete nastal takýto priaznivý stav.