O nás

Začiatky nášho projektu sú spojené s rokom 2011 a s evanjelickým cirkevným zborom SCEAV v Třinci. Tento zbor, na čele s farárom Michalom Klusom, mal vo svojej agende projekt Děti Afriky a podporoval deti z kresťanskej Základnej školy LEA  Dongobeshi.
Viacerí z nás nosili v srdci túžbu podporovať vzdelávanie detí v Afrike, preto sme začali aj my podporovať deti z LEA school. Po návšteve Dongobesha  v roku 2012 sa však situácia zmenila.  Nadviazali sme kontakt s riaditeľom  kresťanskej strednej školy Yedidia (YEDIDIASS = YEDIDIA Secondary School)Paulom Bura Hhokom v dedine Maretadu a rozhodli sme sa rozbehnúť vlastný projekt. Naši partneri z Třinca nás k tomuto kroku viery povzbudzovali slovami: „To málo, čo môžeme my dať, dokáže urobiť veľkú zmenu v živote tamojších ľudí.“

Naša spolupráca priateľmi z Třinca naďalej pokračuje. Spoločne sa v mnohých veciach radíme, spoločne navštevujme podporované školy, organizujeme návštevu afrických spolupracovníkov  a vysielame tam dobrovoľníkov. Viac informácii o projekte v Čechách získate na www.detiafriky.cz

V roku 2020 sme začali podporovať deti zo školy ELIET v mestečku Haydom a v roku 2023 školu SIDAY, ktorá je v meste Mbulu.

V roku 2022 sme ukončili podporu strednej školy YEDIDIA v Maretadu.

Činnosť nášho projektu zastrešuje Občianske združenie Deti Afriky SK  (v minulosti projekt fungoval pod OZ Kairos). Jej členmi boli od začiatku: Danka, Laco, Leo, a Ondrej. Po návšteve v Afrike v roku 2016 pribudli do tímu Milka a Marika. Majka prišla do tímu v roku 2019, keď sa vrátila z dobrovoľníckej služby v Maretadu. Jaro sa stal členom tímu v roku 2023, tiež po návšteve podporovaných škôl v máji 2023. Danka odišla z tímu v roku 2022. Každý člen prináša do tejto služby svoje talenty, podporuje nejakého študenta, učiteľa, alebo podporuje niektorý program. Snaží sa o prosperitu celého projektu.

Tešíme sa, že počet tých, ktorí pravidelne mesačne podporujú študentov a rôzne programy rastie a veríme, že sa nájde ešte viac ľudí, ktorí majú pochopenie a nadšenie pre túto formu pomoci. Všetko potrebné o našej práci nájdete na našej stránke.

Napíšte nám na  detiafriky@detiafriky.sk

Kontakt: OZ Deti Afriky SK, Toryská 1/G 04011 Košice, IČO : 50440535

Partneri